Kup teraz

Dezaftan żel


kojący opatrunek na


afty

pleśniawki

drobne urazy

Jak działa Dezaftan żel?

Łagodzi uczucie bólu

Łagodzi uczucie bólu

Wytworzony film ochronny pokrywa zakończenia nerwowe, które zostały wyeksponowane podczas wytworzenia się zmiany chorobowej, co w efekcie łagodzi dolegliwości bólowe. Dzięki temu po zaaplikowaniu żelu, pacjent odczuwa zmniejszenie bólu.

Wspomaga gojenie aft

Wspomaga gojenie aft

Dezaftan tworzy na powierzchni błony śluzowej barierę ochronną, co stwarza korzystne warunki do gojenia się zmiany. Dzięki swojej konsystencji żel przylega do afty i izoluje ją od czynników zewnętrznych, chroniąc przed podrażnieniami i dalszymi uszkodzeniami.

Wspomaga regenerację

Wspomaga regenerację

Stwarza korzystne warunki dla fizjologicznego procesu regeneracji.

Dlaczego Dezaftan żel?

skuteczność
w szerokich
wskazaniach
Dzięki formie żelu, który tworzy film ochronny pokrywający zakończenia nerwowe w okolicach owrzodzenia, Dezaftan natychmiast łagodzi ból, który jest największą dolegliwością pacjenta z aftami, pleśniawkami czy zmianami urazowymi.
bezpieczeństwo
Nie ma ograniczeń wiekowych. Może być stosowany nawet u najmłodszych dzieci.
komfort
stosowania
Nie zawiera alkoholu, dzięki czemu nie piecze podczas aplikacji. Konsystencja żelu pozwala precyzyjnie umieścić Dezaftan w trudno dostępnych miejscach oraz zapobiega jego „spływaniu” z owrzodzenia.

Dawkowanie i sposób podania

Dorośli i dzieci: niewielką ilość żelu (1-2 krople) nanieść punktowo na zmianę w jamie ustnej. Wyrób można nakładać za pomocą gazika lub czystego palca. Aplikację powtarzać 3-4 razy dziennie. Aby wyrób mógł wytworzyć na powierzchni błony śluzowej film ochronny, bezpośrednio po użyciu nie należy dotykać zmiany. Nie przyjmować pokarmów i napojów przez minimum godzinę po aplikacji wyrobu.

Skład: Woda, powidon, glikol propylenowy, guma ksantanowa, makrogologlicerolu hydroksystearynian, sorbinian potasu, dekspantenol, sacharyna sodowa, chlorek benzalkoniowy, kwas glicyretynowy, disodu edetynian

Ostrzeżenia specjalne i zalecane środki ostrożności: Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Unikać kontaktu z oczami.

Ustawienia cookies